سخنرانی سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی ‌زاده روز دوشنبه در دومین گردهمایی سراسری

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی ‌زاده روز دوشنبه در دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی که در دانشگاه امام صادق(ع) افزود: اول باید بدانیم چرا باید مدیریت جهادی داشته باشیم؟ مگر ما در جنگ هستیم؟ مگر دشمن وجود دارد؟ به هزار و یک دلیل ما هم درگیر جنگ هستیم و هم دشمنی دشمنان با ما بسیار فراوان است و این مسئله از بدو پیروزی انقلاب تاکنون ادامه داشته است.
وی ادامه داد: شاید تنوع، شدت و نوع عملکرد دشمن تغییر کرده باشد اما دشمنی ‌ها وجود دارد و هر کدام از این توطئه‌ها و تهدیدهای دشمن برای سرنگونی یک حکومت و ناکامی یک ملت کافی است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: اکنون اگر صدای توپ و تانک در شهرهایمان نمی‌شنویم به دلیل حضور برادران ما در محور مقاومت است که اگر نباشند کمتر از چند ماه،‌ ناامنی‌ها به داخل مرزها منتقل می‌شود.
سردار حاجی زاده افزود: اکنون با پشتیبانی برخی کشورهای عرب بویژه آل سعود سرمایه‌گذاری‌هایی در حاشیه مرزها صورت گرفته که این سرمایه‌گذاری‌ها در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ بیش از هفت برابر بود.
وی گفت: اگر امروز تحریم هستیم و مشکلات سازمان‌یافته‌ای بر ملت ما روا می‌دارند، این مسئله دشمنی نیست؟ اینکه بیشتر از شبکه‌های تلویزیونی خودمان شبکه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای وجود دارد دشمنی نیست؟ هر گاه انتخابات یا یک برنامه ملی داریم موسسات تبلیغاتی دشمن علیه ملت ما فعالیت نمی‌کنند؟ آیا اینکه هواپیمای جاسوسی رژیم صهیونیستی از سوی پدافند سپاه سرنگون می شود دشمنی نیست؟ هواپیمای «آر کیو ۱۷۰» که به دام نیروهای ما می‌افتد در مرکز ایران چه کار دارد؟ این همه پایگاه نظامی در اطراف ایران برای چیست؟ اینها غیر از دشمنی با ایران است؟
سردار حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: این کارهای دشمنان چیزی جز طراحی‌ها برای شکست نظام و ملت ایران نیست بنابراین درگیر جنگ هستیم و مدیریت ما باید از نوع جهادی باشد و جز این نیز نمی‌شود.

** نزدیک به صددرصد مشکلات ایران متوجه مدیریت است
وی با بیان اینکه نزدیک به صددرصد مشکلات ایران متوجه مدیریت است، گفت: باید بدانیم عناصر قدرت ما در برابر مشکلات چیست، در وهله نخست رهبری به عنوان مهم‌ترین عنصر قدرت ما است که رهبر معظم انقلاب مانند خورشید تابان نور را می‌تابانند و در برخی مواقع حتی فراتر از تعیین راهبرد عمل می‌‌کنند حتی دست مسئولان را گرفته و راه می‌برند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: دومین عنصر قدرت ما نیروی انسانی خوب و جوان است که در این زمینه نیز چیزی کم نداریم و در هر زمینه‌ای که به ملت قهرمان ایران برمی‌گردد ما بدون مشکل هستیم.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: ثروتی به نام جغرافیای سرزمین ایران با منابع و استعدادهای فراوان داریم، پیش‌نیازهای امنیتی هم داریم به طوری که ساعت ۹ شب به بعد مترو در کشورهای اروپایی ناامن است ولی ایران در امنیت کامل به سر می‌برد.
سردار حاجی‌زاده ادامه داد: البته عنصر دیگری برای قدرت وجود دارد که متغیر است و ما هر کجا که مشکل داریم به این عنصر بر می‌گردد که اگر این مشکل حل شود تمام موانع ما برطرف می‌شود و آن هم عنصر مدیریت است.

** کار مدیر جهادی باید برای خدا باشد
وی با بیان شاخصه‌های مدیریت جهادی گفت: یک مدیر جهادی باید کارش به خاطر خدا باشد و قدرت و مسئولیت را فرصت خدمت دانسته و منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را به طور عملی در دستور کار خود قرار دهد.
سردار حاجی‌زاده افزود: یک مدیر جهادی زمانی که مسئولیت می گیرد باید مراقب آفت‌هایی مانند ضعف ایمان یا دنیاطلبی هم باشد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: در جنگ هشت ساله با بیش از ۳۰ کشور طرف بودیم و چیزی نداشتیم، ۵۰ هزار مستشار از کشور خارج شده بودند و ارتش مشکل داشت اما مدیران جهادی مانند شهید همت، شهید باکری، شهید خرازی و شهید کاظمی مشکل را حل کردند، اگر حساب دو دو تا چهار تا باید آتش‌بس را قبول می‌کردیم و امروز مرز ما پشت دروازه اهواز بود ولی این فرماندهان ایستادند و کاستی‌ها را رفع کردند.
وی یادآور شد: شهدای زنده همچون حاج‌قاسم سلیمانی، قالیباف،‌ رشید، باقری و دهها فرمانده و یادگار دیگر دوران دفاع مقدس هم با روحیه ایستادند و تهدیدهای جدی را به فرصت طلایی برای پیشبرد انقلاب و پیشرفت کشور و توسعه توانمندی های بومی تبدیل کردند.

** در ابتدای جنگ سپاه و بسیج با دست خالی وارد شدند
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: در ابتدای جنگ سپاه و بسیج با دست خالی وارد شدند اما در پایان جنگ مجموعه موشکی شکل گرفت، در عملیات والفجر ۸ چندین هواپیمای عراقی در یک روز می دیدیم اما شهید ستاری ابتکاری به خرج داد و با امکانات کم با هواپیماهای مدرن مقابله کرد.
سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: امروز در بسیاری از موضوعاتی که ما کاری نکردیم، از توانمندی جوانان‌مان استفاده نکردیم، دشمن تصمیم می‌گیرد ما را تحریم کند اما در ارتباط با مباحث موشکی اینگونه نیست؛ بطوری که در ادبیات قطعنامه می‌گویند از ایران درخواست می‌شود که فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک را متوقف کند. بنابراین می‌بینیم که از ایران درخواست می‌کنند زیرا نمی‌توانند در این حوزه کاری انجام دهند.
وی افزود: مطمئن باشید اگر در خدمات مهندسی هم بومی سازی نکرده بودیم امروز در این زمینه هم ما را تحریم می‌کردند. البته در حوزه نظامی به دلیل اینکه تدابیر مقام معظم رهبری اجرایی شده کار جلوتر است و به عنوان یک الگو برای سایر بخش ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به فعالیت‌های شهید طهرانی مقدم در زمینه مدیریت جهادی گفت: شهید طهرانی ‌مقدم کارها را برای خدا انجام می‌داد، چشمان با بصیرت او دشمنی دشمنان به ویژه آمریکا را می‌دید، ولایت مدار بود، استاد تبدیل تهدید به فرصت بود و در برابر شکست‌ها صبوری می‌کرد، نیروی تحت امر او از انتقاد به وی نگرانی نداشت و زمینه را برای رشد نیروهای تحت امر فراهم می کرد.
سردار حاجی‌زاده افزود: ‌تبلیغات دشمن زیاد است و دو راهی که مقام معظم رهبری فرمودند باید یا ذلت را بپذیریم یا فقر و بدبختی مساله مهمی است زیرا با یک جنگ روانی مواجهیم که دشمنان به راه انداختند و متأسفانه برخی نخبگان هم قبول دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *