گفت‌وگوی با نسرین سلطانخواه ؛ فرهنگ و مدیریت جهادی

در گفت‌وگوی مشروح با نسرین سلطانخواه مطرح شد

مدیریت جهادی، همایش نمی‌خواهد، تعهد می‌خواهد

بازگشت به مدیریت جهادی چندی‌ است که به عنوان راهکاری برای بهینه‌سازی اداره کشور و عبور از مشکلات مطرح شده است. مقام معظم رهبری هم در پیام نوروزی خود برای سال ۱۳۹۳ مسئولان را به «مدیریت جهادی» در کشور توصیه کردند. اما مدیریت جهادی چیست و چه تفاوتی با سایر مدل‌های مدیریتی دارد؟ برای پاسخ به این سؤال و مباحث پیرامون مدیریت جهادی به سراغ خانم دکتر نسرین سلطانخواه رفته‌ایم. نسرین سلطانخواه، عضو سابق شورای شهر و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در دولت دهم بوده است.

  • خانم دکتر، تعریف شما از مدیریت جهادی چیست؟

مدیریت جهادی یعنی مدیریت بر انسان‌های ارزشی، که اگر باور‌ها و ارزش‌هایشان درست اداره شود می‌توان نتایج خوبی برای آن به تصویر کشید. مدیریت جهادی مدیریتی است که تنها در مقطع دفاع مقدس بار‌ها با آن مواجه بوده‌ایم و پس از آن به فراموشی سپرده شده است. این نوع مدیریت با رهبری امام خمینی (ره) توانست به خوبی در مقطع دفاع مقدس کشور را در زمان جنگ با مشکلات زیادی که به وجود آمده بود مدیریت کند، ولی پس از جنگ به فراموشی سپرده شد. شاید بکار گیری واژه مدیریت جهادی در این برهه از زمان نیز نشان می‌دهد که امروز هم نوعی دیگری جنگ بر این انقلاب و کشور و مردم با تحریم تحمیل شده است که بایستی همچون دفاع مقدس با یک مدیریت جهادی به مقابله و برخورد با تحریم‌ها پرداخت.

  • از نگاه شما این نوع مدیریت چه مؤلفه‌هایی دارد؟

اولین ویژگی مدیریت جهادی بهره‌مندی و استفاده موثر از ابزار علم، دانش و تخصص در حوزه‌های مربوطه و مورد نیاز است؛ چرا که بدون بهره‌مندی از ابزارهای لازم مدیریت، هدایت و نظارت کیفی به صورت مطلوب ایجاد نمی‌شود. دومین ویژگی مدیریت جهادی برخورداری از پیشگامی در رفتار و روحیه جهادی است که خود مبتنی بر تلاش هدفمند و آینده‌نگرانه در این حوزه است. در واقع اگر مدیری این عنصر را در خود تقویت کند و برای رضای خداوند کاری را انجام دهد راهکارهای متنوع و متعددی در پیشبرد کیفی اهداف و برنامه مدیریتی او در اختیارش قرار خواهد گرفت. سومین عامل و رکن مبنایی در مدیریت جهادی تقوا و پرهیزگاری است که باید در روحیه مدیران وجود داشته باشد. از سوی دیگر توجه به نیروی درون زا می‌تواند یکی از شاخصه‌های مدیریت جهادی باشد. همان طور که رهبر معظم انقلاب بار‌ها و بار‌ها تاکید کرده‌اند نیروی جوان ایرانی می‌تواند تمام تحریم‌ها را بشکند و در برابر تمام تهدیدهای فرهنگی دشمن ایستادگی نماید.

  • مسئولان در این زمینه، چه نقشی می‌توانند داشته باشند؟

یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که در مدیریت جهادی لازم و ضروری است، مسئولیت‌پذیری مسئولان است که باید توجه ویژه‌ای به آن شود و این نوع نگاه در مسئولان گسترش یابد. به اعتقاد بنده یکی از ویژگی‌های مهم مدیریت جهادی تحقق عدالت در کشور است که اگر این موضوع عملیاتی شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. این نوع مدیریت قطعاً بدون برنامه‌ریزی و تدوین طرح‌های علمی و عملیاتی امکان‌پذیر نیست ضمن اینکه نمی‌توان چنین مدلی از مدیریت را از ارزش‌های دینی و انقلابی خالی کرد. اگر خصیصه ارزشی و انقلابی و دینی را از مدیریت جهادی بگیریم به مدیریت بی‌محتوای مدل‌های غربی تبدیل می‌شود و اگر ویژگی عقلانی و منطقی بودن را از آن بگیریم به مدیریتی احساسی و فاقد معیارهای لازم برای رسیدن به هدف تبدیل می‌شود.

#مدیریت_جهادی #نسرین_سلطانخواه

#مدیریت_جهادی #نسرین_سلطانخواه

#مدیریت_جهادی #نسرین_سلطانخواه

#مدیریت_جهادی #نسرین_سلطانخواه

  • یک مدیر جهادی چگونه مدیری است و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در مدیریت جهادی، ‌مدیر اولین کسی است که به اهداف و آرمان‌های انقلاب، جامعه و سازمان احترام می‌گذارد و به آن‌ها پایبند است و این‌چنین است که یک مدیر جهادی با گفتار و رفتارش به صورت عملی زیرمجموعه‌اش را فرا‌تر از مدیریت، با رهبری کردن هدایت می‌کند. یک مدیر جهادی می‌تواند با رعایت ارزش‌های جامعه به مثابه یک الگو، رهبری زیرمجموعه‌اش را بر عهده بگیرد و به جای تأثیرگذاری بر عملکرد افراد، بر قلب‌های آن‌ها تسلط پیدا کند، اگر نگاهی به خاطرات رزمندگان و فرماندهان جنگ تحمیلی بیندازیم به خوبی نشان می‌دهد که چگونه برخی از این فرمانده‌ها بر دل نیروهای خود حکمرانی می‌کردند و چگونه از همه متواضع‌تر، فعال‌تر و از جان گذشته‌تر بودند.

  • ارتباط و فاصله مدیران و مردم در این نوع مدیریت، چگونه است؟

در مدیریت جهادی، ‌مدیر نمی‌تواند از مردم و حوزه مدیریتش فاصله داشته باشد، ‌اصلاً جهادی بودن یعنی در صحنه بودن، یعنی در خط مقدم بودن، یعنی از قوت، ضعف و درد مردم و زیرمجموعه خود مطلع بودن، یک مدیر جهادی در دسترس مردم قرار دارد، با لباس کار در حوزه مدیریتش حاضر می‌شود و از رفاه‌طلبی فراری است. و در ‌‌نهایت اینکه مدیر جهادی نه تنها شخصاً موجب بهبود حوزه مدیریتی خود می‌شود، بلکه با رفتار و گفتارش می‌تواند عزم ملی را نیز با خود همراه کند.

  • با توجه به اینکه شما سابقاً رئیس بنیاد ملی نخبگان بوده‌اید، فکر می‌کنید که وظیفه نخبگان در فراگیر شدن مدیریت جهادی چیست؟

نخبگان باید هم ادبیات علمی مدیریت جهادی را به خوبی بلد باشند و هم ارزش‌ها را باور داشته باشند و تنها این‌گونه مدیریت را نقد نکنند بلکه نکات علمی را هم ببینند و در کنار نقد‌هایشان راهکار‌ها را هم ارائه دهند. در واقع اگر مدیریت جهادی در باورهای مدیران و نخبگان ورود پیدا کند، نگرش کل جامعه را عوض می‌‌کند.

  • نقش مردم در اجرایی شدن مدیریت جهادی چیست؟

مقام معظم رهبری در صحبت‌‌های خود در زمان نامگذاری سال اشاره کردند که برای تحقق شعار سال ۱۳۹۳، تلاش مشترک مسئولان و آحاد مردم ضروری است. هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، کار بدون حضور مردم پیش نخواهد رفت و گروه‌های گوناگون مردمی باید با اراده و عزم راسخ ملی در این عرصه‌ها نقش‌آفرینی کنند. مردم با توجه به برخی مؤلفه‌ها، می‌توانند نقش عمده‌ای در مدیریت جهادی ایفا کنند. پشتیبانی درست و اصولی، همراهی عملی نه شعاری، صبور بودن برای حل مسائل و مشکلات، اعتماد و ایمان به مسئولان خود و مقاومت و پایداری از جمله راهکارهایی است که مردم می‌توانند با عمل به آن به تحقق مدیریت جهادی کمک کنند.

  • به نظر شما چه راهکارهایی برای تحقق مدیریت جهادی وجود دارد؟

اولین راهکار این است که موضوع مدیریت جهادی از قالب شعار خارج شده و به مرحله عمل نزدیک شود. نباید ترویج این نوع مدیریت تنها محدود به برگزاری چند همایش باشد، بلکه باید همه مسئولین به تبیین این نوع مدیریت پرداخته و در راستای اجرایی شدن آن گام بردارند. از سوی دیگر موضوع اقتصاد مقاومتی سال‌هاست که در بیانات مقام معظم رهبری مطرح می‌شود که تحقق آن معطوف به اجرایی شدن مدیریت جهادی است. پس این نوع جهاد، اول باید از مدیران و دست اندرکاران نظام در سه قوه شروع شود. پراکنده کاری در مدیریت جهادی کاملاً بی‌معناست و همه دستگاه‌ها، توان انسانی و امکانات باید با هم هماهنگ باشند و در یک جهت مشخص حرکت کنند تا در این رابطه با تنظیم یک سند و اولویت‌های فرهنگی و اقتصادی بتوانیم گام‌های اساسی را برای اجرایی شدن مطالبه رهبری و تحقق مدیریت جهادی ایجاد کنیم. باید از هر رفتار و عملکردی که با عیار جهادی قابل انطباق نیست، فاصله گرفت و دستگاه‌ها با هم همراه شوند. باید یک عزم ملی برای تحقق مدیریت جهادی به وجود آید تا فعل خواستن و ما می‌توانیم را در زبان همه جامعه جاری کند. در این عزم ملی، منافع جامعه و مردم بر منافع شخصی، گروهی و حتی جناحی و حزبی اولویت خواهد داشت و در یک کلام منافع ملی و کلان بر منافع خرد و مقطعی ارجحیت پیدا خواهد کرد. اما عزم ملی را نباید تنها در چند شعار و کلمات زیبا جستجو کنیم و از آنجا که ملت ایران تاکنون نشان داده که در پی تحقق آرمان‌های انقلاب ‌اسلامی همیشه پیرو و مطیع اوامر رهبری بوده است ایشان با پرهیز از هرگونه شعار‌زدگی مدیریت جهادی را راهکار اصلی تبلور عزم ملی با بهره‌گیری از فرهنگ مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانسته‌اند که امیدواریم با تلاش مردم و همت مسئولین تحقق یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *