مدیران جهادی از دیدگاه حضرت علی علیه السلام در نهج‌البلاغه

بی توجهی به بخش مدیریتی  و عدم تربیت کادر مدیریتی مناسب و کارآمد وتقلید کورکورانه ازنظام مخرب ،عامل دیگری برای انحطاط مدیریت در کشور محسوب می شود . بی توجهی به مصالح عمومی ،توجه به منافع شخصی ،بی توجهی به ضوابط اداری در انتخاب ها و گزینش افراد و گرایش به روابط شخصی،تمرکز گرایی افراطی وسلطه بر کارکنان ، کنترل مستقیم و افراطی ، عدم آموزش دقیق و مستمر و گرایش به سمت گزارشهای اغراق آمیز در باره اقدامات وغلبه این امر بر کار حقیقی انجام شده ،همه از مظاهر بیماریهای مدیریتی است که نظامهای اداری امروزی ازآن رنج می برند. با پژوهشهایی  که در عرصه مدیریت صورت گرفته ،مدیران و مسئولان به این نتیجه رسیده اند که مدیریت درپرتودین تنها راه حل پیشگیری از عوامل سوء مدیریت دردستگاه نظام است.

مدیریت جهادی باید با جهت گیریهای دینی همراه باشد واین جهت گیریها در مدیریت جهادی نقش اساسی دارد .

مدیرجهادی درچهارچوب جهت گیریهای دینی واسلامی می تواند به اموروفعالیتهای خود رسیدگی کند و همچنین می تواند مجموعه امور ،کارها واقدامات مدیریتی خود راساماندهی کند ومنتظر نتایج خوبی هم ازآنها باشد.

در مدیریت جهادی، مدیر ویژگیهایی اساسی باید داشته باشد که در این مقاله بر اساس فرمایشات گهر بار حضرت امیر (ع) به طور مفصل به آنها اشاره شده است.

 

موسی علی آبادی[۱]

[۱] کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *