توسعه‌ی یک رویکرد هم افزایی، جهت بهینه سازی نیروی انسانی با رویکرد مدیریت جهادی

از جمله مهمترین عناصر و شاخص‌های روحیه جهادی می‌توان به اتحاد، وحدت و همدلی میان اقشار جامعه اشاره کرد. خداوند در آیاتی از جمله ۱۵۲ سوره آل عمران و ۴۵ و ۴۶ سوره انفال به این شاخص اشاره کرده و برلزوم اتّحاد و پرهیز از نزاع در عرصه جهاد با دشمن تاکید نموده است.

زمانی که دو یا چند حوزه مدیریتی با هم همیاری و تعامل داشته باشند، هم افزایی یا سینرژی می­تواند پدیدار گردد. اگر این اثر و نتیجه فعالیت آنها از مجموع اثرهایی که هر کدام از آنها جداگانه می توانستند بوجود آورند بیشتر شود، در اینصورت پدیده هم افزایی رخ داده است. مقدار هم افزایی را می توان با محاسبه برآیند کار گروهی و از سوی دیگر محاسبه مجموع نتیجه کار تک تک افراد در حالت کار جدا و تکی و سپس کسر کردن نتیجه محاسبه اول از دوم بدست آورد.

سینرژی یا هم افزایی را می­توان در طبیعت مشاهده کرد حرکات دسته جمعی و V شکل غاز­های وحشی نمونه­ی بارزی از سینرژی است یا مسابقات دوچرخه سواری تیمی که دوچرخه سواران هر تیم پشت سر هم در یک خط راست حرکت می کنند و مداوم جای نفر اول تعویض می­شود تا شکافتن هوا در کل گروه انجام شود و بازده یا راندمان کل تیم بالا رود.

در این مقاله ضمن تبیین رویکردهای متعدد علمی در  سنجش هم­افزایی، به توسعه یک رویکرد سنجش هم افزایی با توجه به در نظر گرفتن سایر عوامل اثر گذار در فرآیند مدیریت جهادی پرداخته شده است.

کلمات کلیدی: هم­افزایی، مدیریت جهادی، تابع تولید، بهینه­سازی سیستم­ها.

 

عمران محمدی[۱] ، سید سجاد موسی کاظمی[۲]، سید محمد مجتبی میرپنجی[۳]

[۱] استادیار دانشکده صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران، E_Mohammadi@iust.ac.ir

[۲] دانشجوی کارشناسی دانشکده صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران، mousakazemi@ind.iust.ac.ir

[۳] دانشجوی کارشناسی دانشکده صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران،sm_mirpanji@ind.iust.ac.ir

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *