سخنرانی دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران در دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی

محمد باقر قالیباف روزدوشنبه در دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی در دانشگاه امام صادق (ع) افزود: باید بدانیم زمانی می توانیم مقابل دشمن بایستیم که خود را به ابزارهایی که به وسیله آنها ، دشمن به کارشکنی مشغول است تجهیز کنیم، اینجاست که بحث مدیریت جهادی مورد تاکید است.
وی خاطر نشان کرد: پرداختن به فرهنگ و مدیریت جهادی به منظور دستیابی به ادبیات مشترک یکی از وظایف برگزاری چنین نشست هایی است.
شهردار تهران ویژگی های مدیریت جهادی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که مصداق عبارت لایحتسب شویم به این معنا که اگر آن طور که خدا می خواهد در مسیری حرکت کنیم از جایی کمک می شود که در محاسبات ما نیست.
وی تبدیل تهدیدات به فرصت، داشتن روحیه مبارزه و راستی آزمایی از عملی که انجام می دهیم را به عنوان سایر ویژگی های مدیریت جهادی ذکر کرد.
قالیباف مهم ترین چالش کنونی کشور را مدیریتی دانست و تاکید کرد: برای پیشرفت در سایه عدالت اجتماعی نیازمند منابع انسانی و مادی هستیم که خوشبختانه کشور ما در این زمینه هیچ مشکلی ندارد و نکته ای که باید به آن توجه داشت مدیریت مبتنی بر فرهنگ انقلاب اسلامی و برخواسته از سیره اهل بیت و فرهنگ قرآنی است.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از سایر الگوها، باورهای ایمانی ما را تامین نمی کند که اگر اینگونه بود نباید انقلاب می کردیم.
قالیباف افزود: مدیریت جهادی یک مجموعه به هم پیوسته است که به زندگی به عنوان یک کل منسجم نگاه کرده و با این حرکت غیرممکن را به ممکن تبدیل می کند.
وی با بیان اینکه زمانی در بعد تکنولوژی موضع گیری هایی را انجام می دهیم اما روز دیگر برای رسیدن به اهداف خود به این نتیجه می رسیم که باید مذاکره کنیم یادآور شد: روحیه مبارزه در مدیریت جهادی به معنای وجود روح مبارزه در مذاکره با دشمن است.
شهردار تهران با اشاره به سخنان شهید مطهری گفت: شهید مطهری ماهیت جهاد را دفاعی می داند و در ابعاد مختلف به آن می پردازد.
وی تصریح کرد: زمانی که جهاد را دفاع همه جانبه بدانیم تمامی تهاجمات و عداوت دشمن در زمینه های مختلف را شامل می شود.
دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی روز دوشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهوری، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، رئیس دانشگاه امام صادق (ع) و جمع دیگری از مسئولان برگزار شد.
در این همایش خانواده آیت الله مهدوی کنی، شهید سلحشور، شهید همدانی رکن آبادی و شهنوازی تجلیل شدند.
همچنین از طرح ها و پروژه های برتر با رویکرد جهادی، شهروندان نمونه و جهادی و مقالات علمی و پژوهشی در زمینه مدیریت جهادی تقدیر شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *