برگزاری نخستین نشست کمیته علمی دبیرخانه دائمی مدیریت جهادی

اولین جلسه کمیته علمی دبیرخانه دائمی مدیریت جهادی روز دوشنبه ۱۳۹۳/۷/۷ در محل مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهدی شایسته رئیس دبیرخانه دائمی مدیریت جهادی ملاک انتخاب اعضا و اساتید محترم کمیته علمی دبیرخانه را داشتن دانش روز، انگیزه و اعتقاد فردی و مطالعات عمیق اسلامی دانست و افزود : هدف اصلی این دبیرخانه تولید ادبیات  علمی – تخصصی در حوزه‌ی مدیریت جهادی است.

وی با اشاره به تاکید  جناب آقای دکتر نگاهداری، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران  بر انجام کارهای علمی و تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی درحوزه‌ی مدیریت جهادی و پرهیز از انجام کارهای نمایشی و تبلیغاتی در زمینه‌ی این مطالبه مهم رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) افزود : در این خصوص در نظر داریم به  دور از حاشیه های سیاسی و سلیقه‌ای بتوانیم نظرات اساتید حوزوی و دانشگاهی همچنین صاحب‌نظران و تلاشگران عرصه های گوناگون مدیریت جهادی اعم از دفاع مقدس، جهاد سازندگی، جهاد‌ علمی و فرهنگی را گرد آوری و مستند نماییم و این آثار را به صورت کتاب، مقاله، مستند تصویری و… در اختیار عموم قرار دهیم .

وی گفت : برگزاری همایش ملی مدیریت جهادی در پنجم اسفند ماه سال جاری یکی ازبرنامه های امسال دبیرخانه برای معرفی کلیه‌ی اقدامات صورت گرفته تا پایان سال است و همچنین در خاتمه  ضمن  تشکر از مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران به دلیل توجه ویژه و تخصصی به این موضوع، گفت: امیدواریم با حمایت‌های صورت گرفته بتوانیم در ایجاد گفتمان علمی در حوزه مدیریت جهادی در کشور اقداماتی را انجام دهیم .

در ادامه دیگر اعضای جلسه به ارائه ی نقطه نظرات پیرامون راهکارهای ایجاد گفتمان علمی در خصوص مدیریت جهادی پرداختند که برخی از آنها به شرح زیر است :

  • تأمل بر رابطه مدیریت جهادی با مدیریت اسلامی
  • لزوم حمایت از پایان نامه های مقطع ارشد و دکتری
  • برنامه‌ریزی برای حداکثر استفاده از ظرفیت دانشگاه های کشور
  • تلاش برای گنجاندن مفهوم  مدیریت جهادی  در دروس دانشگاهی
  • تلاش برای استفاده از ظرفیت مدیریت جهادی در برنامه ی ششم توسعه کشور
  • حمایت از نشریات علمی کشور برای تولید مقاله علمی در حوزه مدیریت جهادی
  • استفاده از ظرفیت رسانه ها برای ترویج مفهوم مدیریت جهادی برای نخبگان و عموم جامعه
  • طراحی شاخص با موضوع مدیریت جهادی و معیار قرار دادن آن برای انتخاب مدیران کشور
  • خارج کردن مفهوم مدیریت جهادی از یک معنای عام و تبدیل و مرزبندی آن در حوزه های گوناگون مدیریتی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *